حضور معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز آذربایجان غربی در همایش ” رسانه و انتخابات ” در محل سالن اجتماعات خانه مطبوعات و رسانه‌های استان

مشارکت حداکثری در انتخابات، مد نظر رسانه ها و فعالان فضای مجازی قرار گیرد و رسانه ها از ایجاد گسل قومیتی در انتخابات اجتناب کنند.

تجمع اعتراض آمیز و ادعای توقف انتخابات و هر اقدامی که موجب اخلال در امنیت عمومی و اخلال در روند انتخابات گردد جرم است.

سیاه‌نمایی و ایجاد اختلاف بین اقشار جامعه جرم بوده و رسانه‌ها از دامن زدن به مسائل قومیتی خودداری کنند.
تخریب و بداخلاقی انتخاباتی قابل قبول نبوده و با رسانه‌هایی که به جای تبلیغ و تشریح برنامه‌ها، اقدام به تخریب نامزدهای انتخاباتی کنند، برخورد می‌شود.
استفاده‌ی غیرمجاز از امکانات دولتی برعلیه وله نامزدها، استفاده‌ی ابزاری از شخصیت‌ها وهنرمندان، ورزشکاران و…،  انتشار محتوای تبلیغاتی توسط مجریان و ناظران  انتخاباتی  جرم است.
انتشار نظرسنجی‌ها و یا نظرسازی کاذب که از مجاری غیررسمی انعکاس پیدا می‌کند و مبدا آن مشخص نیست، در خصوص انتخابات و نامزدهای انتخاباتی جرم است.
همچنین دعوت به تجمع و تحصن که اخلال در انتخابات را به همراه داشته باشد، جرم محسوب می‌شود.
همایش ” رسانه و انتخابات ” به همت امور رسانه و تبلیغات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانه مطبوعات و رسانه‌های آذربایجان با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی و جمعی کثیری از مدیران رسانه‌ها و خبرنگاران و فعالین حوزه خبر و رسانه در محل سالن اجتماعات این مجموعه برگزار شد.

درباره‌ی فرشاد ایرانخواه

همچنین ببینید

🔴واگذاری سهم دولت از اراضی محدوده شرکت تعاونی مسکن والدین شاهد ارومیه

سید محسن حمزه‌لو در این رابطه اظهار داشت: طبق توافق انجام شده صدور پروانه ساختمانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *