پنج‌شنبه , تیر 28 1403

عملیات اجرايی منطقه ویژه اقتصادی سرو _ ارومیه آغاز شد

با حضور وزير امور اقتصادی و دارایی و استاندار آذربایجان‌غربی و جمعی از مسئولان استان عملیات اجرايی منطقه ویژه اقتصادی سرو _ ارومیه آغاز شد.

وزیر اقتصاد: منطقه ویژه اقتصادی سرو ظرفیتی بی بدیل برای واحدهای تولیدی است / هزینه و فاصله عملیات ترانزیتی در منطقه ویژه ارومیه – سرو کمتر می شود

وزیر امور اقتصادی و دارایی با ابراز خرسندی از آغاز عملیات اجرایی منطقه ویژه اقتصادی ارومیه – سرو گفت: این منطقه ظرفیتی بی بدیل برای واحدهای تولیدی و استفاده بهینه از پتانسیل مرز است.

سیداحسان خاندوزی صبح امروز در حاشیه آیین کلنگ زنی منطقه ویژه اقتصادی ارومیه – سرو افزود: طبق تعهد سازمان مسئول مدیریت منطقه ویژه، در دهه فجر سال آینده، اتمام مرحله اجرایی شدن زیرساخت های این منطقه ویژه اقتصادی اعلام خواهد شد.

 

وی همچنین با بیان اینکه بخش‌های حصارکشی و فنس طی ۶ ماه و در مدت کوتاه‌تر به سرانجام می‌رسد، خاطرنشان کرد: با همت دستگاه‌های متولی، یکی از ظرفیت های بسیار خوب آذربایجان‌غربی در جوار مرز سرو و گمرک این منطقه به فرصت بی بدیلی برای شرکت های تولیدی تبدیل می شود تا در کوتاهترین زمان از مزیت های منطقه ویژه استفاده کنند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در ادامه افزود: واحدهای تولیدی می توانند در منطقه ویژه ارومیه – سرو با کمترین هزینه و فاصله، عملیات ترانزیتی و گمرکی خود را با ترکیه انجام دهند.

خاندوزی در پایان تصریح کرد: ضمن تسریع شروع عملیات اجرایی منطقه ویژه اقتصادی ارومیه – سرو، برای بهره‌برداری از ایکس ری مرز سرو نیز تدابیری اندیشیده شده است.

منطقه ویژه اقتصادی سرو_ ارومیه با اعتباری بالغ بر ۱۲ هزار میلیارد تومان در ۹۸۸ هکتار احداث می شود.

 

درباره‌ی فرشاد ایرانخواه

همچنین ببینید

آیین بزرگداشت شهید راه خدمت و شهدای همراه در مصلای ارومیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *