وضعیت مطلوب پل میانگذر دریاچه ارومیه

معاون وزیر و رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی گفت: پل میانگذر دریاچه ارومیه در وضعیت مطلوبی قرار دارد.م

حمد مهدی حیدری در بازدید از پل میانگذر دریاچه ارومیه اظهارداشت: بر اساس آزمایشات انجام یافته وضعیت مطلوب پل بسیار مناسب بوده و مشکلی ندارد.

وی ادامه داد: هدف ما استفاده از فناوری‌های نوین و دانش بنیان بومی در نگهداری پل میانگذر دریاچه ارومیه است.

رییس اداره هماهنگی حمل و نقل اداره‌ کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی نیز در این بازدید گفت: انجام آزمایشات ادواری منظم غیر مخرب قطعات پل میانگذر دریاچه ارومیه انجام شده و این طرح طبق اعلام کارشناسان در حد قابل قبول ایمنی است.

آرش امینی، اظهار داشت: آزمایشات بتنی پل در راستای ارتقای ایمنی و ایستایی قطعات سازه و همچنین بررسی وضعیت پایدار پل میان‌گذر در ۲ مرحله میدانی و آزمایشگاهی صورت می‌گیرد.

وی افزود: بازرسی این طرح در راستای اجرای برنامه‌های ارتقای ایمنی و نگهداری استاندارد پل میانگذر دریاچه ارومیه و براساس جدول زمانبندی بازرسی های ادواری بر پایه  جدید ترین روش های علمی و به صورت دوره ای انجام می‌شود.

رییس اداره هماهنگی حمل و نقل اداره‌ کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی بیان کرد: انجام این آزمایشات زمینه لازم برای بازرسی های مداوم نگهداری از پل میانگذر دریاچه ارومیه را فراهم کرده و بازرسی های سطح ۳ و ۴ نیز اجرایی شده است.

امینی با اشاره به اینکه رصد و کنترل پل میانگذر دریاچه ارومیه به صورت دقیق در حال انجام است، بیان کرد: با توجه به اینکه سطح تراز آبی دریاچه ارومیه پایین آمده و ستون های پل و بتن ها خارج از آب قرار گرفته است امکان قلیایی شدن قطعات وجود دارد که این رصد و کنترل برای تدبیر شرایط جدید انجام می‌گیرد.

وی اضافه کرد: بررسی و کنترل پل میانگذر دریاچه ارومیه با همکاری معاونت پژوهشی دانشگاه ارومیه انجام می‌گیرد و طبق اعلام کارشناسان تمامی قطعات پل در حال حاضر در سطوح قابل قبول ایمنی است./وه‌لات اورمیه

درباره‌ی فرشاد ایرانخواه

همچنین ببینید

آیین بزرگداشت شهید راه خدمت و شهدای همراه در مصلای ارومیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *