‍رییس پلیس راهور استان آذربایجان غربی؛ کاهش تصادفات در آذربایجان‌غربی نيازمند همت جمعی است

رئیس پلیس راهور انتظامی استان با اشاره به اينکه موضوع کاهش تصادفات در سطح استان نياز به يک کار جمعی دارد، تصريح کرد: انتظار می‌رود که با مشارکت شهروندان و همراهی و همکاری سایر دستگاه‌های استان به نقطه‌ای برسیم که آمار تصادفات منجر به فوت به صفر برسد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “حجت مشتاق” در جلسه ای که به منظور کاهش تصادفات در سطح استان با حضور رئیس دادگستری استان و دادستان مرکز استان، معاون پیشگیری از جرم دادگستری، فرماندار، شهردار، مدیرکل راه و شهرسازی، مدیر کل راهداری و حمل و نقل پایانه های استان، مدیرکل پزشکی قانونی، مدیرکل بهزیستی استان، مدیرعامل سازمان جمعیت هلال احمر، رئیس اورژانس و فوریت های پزشکی، مدیرکل بازرسی استان،  برگزار شد،  اظهار داشت: در راستای بیانات مقام معظم رهبری و تاکیدات فرمانده محترم فراجا، چشم انداز پلیس،  کاهش تلفات درون شهری و جاده ای در کشور است و این امر با برنامه ریزی و همت تمامی دستگاه ها نیازمند است.

وی افزود: اصلاح زیر ساخت ها و رفع نقاط حادثه خیز محورهای مواصلاتی می‌بایست از اولویت‌های اساسی سازمان‌ها در کاهش تصادفات جاده‌ای و درون‌شهری در سطح استان باشد و در این خصوص نیز بازخورد سنجی مناسب با آن صورت گیرد.

سرهنگ مشتاق خاطر نشان کرد: میزان تصادفات در استان در 7 ماه نخست سال افزایش داشته است و به طور کلی میزان تصادفات استان وضعیت خوبی ندارد و امیدواریم که این وضعیت کنترل شود و شهروندان اصول ایمنی را رعایت کرده و به هشدار و توصیه‌های پلیس توجه کنند تا میزان حوادث کاهش یابد.

در ادامه این جلسه

رئیس دادگستری استان ضمن تقدیر و تشکر از مجاهدت‌های شبانه‌روزی پلیس راه و راهور انتظامی بر لزوم انجام به تکالیف و وظایف سازمان‌های دخیل در ترافیک  و نیز هماهنگی  بین دستگاهی و هم افزایی سازمان‌ها در کاهش تصادفات تاکید کرد.

ناصر عتباتی با تاکید بر اینکه تمامی نقاط حادثه‌خیز درون و برون‌شهری تا پایان سال بایستی اصلاح شود، گفت: اقدامات لازم و موثر برای هوشمندسازی و افزایش دوربین‌های ثبت تخلفات در معابر و جاده‌ها تا پایان سال بایستی انجام شده و سهم تقصیر سازمان‌ها در گزارشات تصادفی دقیقاً اعمال و رئیس سازمان بایستی جوابگوی کم کاری سازمان متبوعه باشد.

رئیس کل دادگستری استان در پایان خاطر نشان کرد: طراحی معابر با اولویت عابر محور و احداث پل‌های عابر پیاده و فنس کشی زیر پل‌های عابر پیاده موجود جهت پیشگیری از ورود عابر پیاده در بزرگراه‌ها و همچنین رفع سریع نقص روشنایی معابر حتماً می‌بایست صورت پذیرد.

‌ ‌

درباره‌ی فرشاد ایرانخواه

همچنین ببینید

تصویب طرح بازآفرینی و تفصیلی اراضی منطقه کشتارگاه‌ ارومیه

رسول عطائی سرپرست اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی در جلسه کمیسیون ماده ۵ آذربایجان‌غربی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *