پنج‌شنبه , تیر 28 1403

حل مشکلات تعاونی مسکن والدین شهرک شاهد ارومیه

حل مشکلات تعاونی مسکن والدین شهرک شاهد با جدیت پیگیری می‌شود

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه حمایت از تولید مسکن برای آحاد جامعه از سیاست های اصلی دولت و اولویت اساسی اداره کل راه و شهرسازی استان است گفت: رفع مشکلات تعاونی مسکن والدین شهرک شاهد ارومیه با جدیت دنبال می‌شود تا مساله این تعاونی رفع و پرونده مشکلات آن بسته شود.

 

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان :سید محسن حمزه‌لو با حضور در بین مردم و ساکنان اراضی شهرک شاهد ارومیه اظهار داشت: مشکل شرکت تعاونی والدین شاهد مربوط به ۳۰ سال قبل بوده که متاسفانه هیئت مدیره تعهدات لازم بر واگذاری اراضی سهم دولتی را انجام نداده و در مرحله نخست باید مباحث حقوقی و قانونی شرکت تعاونی و نحوه فعالیت آن را حل و فصل نماید زیرا در این صورت می‌توان در راستای حل مشکلات بعدی گام برداشت.

وی ادامه داد: حل مشکلات مردم منطقه در مرحله اول در اولویت بوده و بر اساس دستور مقام عالی استان و ریاست کل دادگستری و نیز تاکیدات دادستان مرکز استان مبنی بر حل مشکلات مردم منطقه ؛پیگیری های مستمر برای تعیین کاربری‌های خدماتی اراضی، بدون هیچگونه اختلاف نظری به جد در دستور کار قرار دارد.

 

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: با توجه به کثرت جمعیت منطقه ضرورت تعیین کاربری های آموزشی ؛فضای سبز ؛بهداشتی درمانی و خدماتی جهت رفاه حال ساکنین لازم و ضروری بوده و پیگیری های لازم جهت ارایه این خدمات از طریق دستگاه های مربوطه با مساعدت معاونت امور عمرانی استانداری در دستور کار دارد.

وی با اشاره به ضرورت همکاری سایر دستگاه‌های متولی در پیشبرد طرح جامع شهری گفت: امیدواریم با مساعدت دستگاه های خدمت رسان و مدیریت شهری مشکلات حاشیه نشینی در اطراف ارومیه حل شود.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت:با تعیین تکلیف اعضای اصلی هیئت مدیره شرکت تعاونی و حل مشکلات حقوقی و قضایی این شرکت؛ روند اجرایی تعیین تکلیف این اراضی و پیگیری امورات اداری مربوطه تسریع می‌شود.

 

این جلسه با پرسش و پاسخ اهالی منطقه و بررسی مسایل و مشکلات اعضای این تعاونی تا پاسی از شب ادامه داشت.

درباره‌ی فرشاد ایرانخواه

همچنین ببینید

آیین بزرگداشت شهید راه خدمت و شهدای همراه در مصلای ارومیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *