پنج‌شنبه , تیر 28 1403

افزایش 41 درصدی بازدید از جاذبه‌های تاریخی و گردشگری آذربایجان غربی در نوروز ۱۴۰۲

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی گفت: در ایام تعطیلات نوروزی امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بازدید از جاذبه‌های تاریخی و گردشگری استان 41 درصد افزایش داشته است.

به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی، در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان به ریاست یاسر رهبردین، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی و با حضور مرتضی صفری، مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان برگزار شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی در این جلسه ضمن تشکر از اعضای ستاد خدمات سفر برای ارائه خدمات مطلوب به مسافران نوروزی اظهار کرد: امسال علی‌رغم آنکه تعداد سفرهای نوروزی افزایش یافته بود اما میزان آمادگی دستگاه‌های عضو ستاد اجرایی و نحوه ارائه خدمات به مسافران نیز خوب بوده است.

یاسر رهبردین با تقدیر از اجرای پویش همراهان سفر ایمن در ایام نوروز افزود: این پویش طرح خوبی است که امسال با هدف کاهش تصادفات جاده‌ای اجرا و این طرح موجب شد تا مردم با استراحت در ایستگاه‌های این پویش خستگی سفر را به در کنند و همین امر نقش مهمی در کاهش تصادفات امسال داشته است.

او با اشاره به اینکه افزایش نظارت‌ها توسط گشت‌های سیار پلیس در جاده‌ها نقش مهمی در کاهش تصادفات دارد، تصریح کرد: برای اینکه در نیمه دوم سفرهای نوروزی نیز همچنان این نظارت‌ها ادامه داشته باشد دستگاه‌های اجرایی باید تعداد خودروهای بیشتری در اختیار پلیس راهور بگذارند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی با تشکر از برگزاری نوروزگاه و برنامه‌های فرهنگی در ایام نوروز گفت: برگزاری این برنامه‌ها فضای شاد و مفرحی در این ایام به وجود آورده و با استقبال مسافران نوروزی همراه بود که برای ادامه تعطیلات نیز برنامه‌های فرهنگی متناسب با ایام ماه رمضان تدارک دیده شود.

او با تاکید بر اینکه در دور دوم سفرهای نوروزی باید نقاط صعف و قوت شناسایی و نسبت به رفع ضعف‌ها و تقویت نقاط قوت اقدام شود، گفت: در این مدت باید تامین روشنایی جاده‌ها جدی گرفته شود، نخاله‌های ساختمانی ورودی شهر جمع‌آوری شده و به واحدهای تولیدی و صنعتی مبنی بر عدم تجاوز به حریم جاده‌ها تذکر جدی داده شود.

رهبردین گفت: در این ایام باید صداوسیما هم اطلاع‌رسانی بیشتری در مورد وضعیت جاده‌ها و راهنمایی مسافران داشته باشد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی نیز در این جلسه با اشاره به آمار مسافران نوروزی اظهار کرد: در ایام تعطیلات نوروز امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تعداد اقامت و اسکان مسافران در مراکز اقامتی 33 درصد رشد داشته است.

مرتضی صفری با بیان اینکه از اسفند ماه سال گذشته بازدید نظارتی از مراکز اقامتی، رستوران‌های بین‌راهی، غذاخوری‌ها، نمازخانه‌ها و سرویس‌های بهداشتی بین راهی با همکاری دستگاه‌های مربوطه آغاز شده است، اضافه کرد: امسال میزان نظارت‌ها 41 درصد افزایش داشته است.

او گفت: راه‌اندازی اتوبوس گردشگری در شهرهای بزرگ استان، برپایی 19 بازارچه صنایع‌دستی و برگزاری 120 عنوان برنامه نوروزگاه در 26 مکان تاریخی و گردشگری از جمله برنامه‌های ستاد اجرایی خدمات سفر استان در سال جاری بوده است.

درباره‌ی فرشاد ایرانخواه

همچنین ببینید

آیین بزرگداشت شهید راه خدمت و شهدای همراه در مصلای ارومیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *