پنج‌شنبه , تیر 28 1403

نشست خبری مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان آذربایجان‌غربی با اصحاب رسانه

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی:

برق غیرمجاز مشترکین داخل و خارج از محدوده به مراجع قضایی معرفی شده و به علت مشکلات قانونی اجازه واگذاری انشعاب نداریم.

به علت کاهش قیمت رمزارزها استخراج ماینر کاهش یافته و ماینرها بشدت کنترل می‌شوند.

کیامهر، یکی از مشکلات دیگر صنعت برق را سرقت کابل‌های برق اعلام کرد و ادامه داد: حدود یک ميليارد تومان هزینه سرقت‌ها به صورت ماهيانه بار مالی برای شرکت دارد و در همین راستا موافقتنامه‌ای با نیروی انتظامی جهت ایجاد گشت و جلوگیری از پدیده شوم سرقت منعقد شده است.

کیامهر اذعان کرد: در آذربایجان‌غربی قبل از تغییر ساعات اداری ١۵ مگاوات کاهش مصرف داشتیم. وی با اشاره به اینکه ٣٠ درصد شبکه برق نیازمند اصلاح و بازسازی است تاکید کرد: امسال مجوز اصلاح شبکه ١۵٠٠ کیلومتر اخذ شده که ۴٠٠ کیلومتر آن در حال اجراست.

‌ ‌ ‌

 همچنین؛ در این نشست با ذکر پرسش‌هایی از مدیر عامل محترم شرکت توزیع نیروی برق استان، خواستار توضیح بودیم که به شرح زیر است:

  ‌ ‌ ‌ ‌

-مدیر مسئول پایگاه خبری وه لات اورمیه:

 چرا شرکت برق در رابطه با اخذ انشعاب برق با توجه اینکه بسیاری از واحدهای مسکونی داخل محدوده قانونی بوده‌اند از شهروندان جهت اخذ انشعاب درخواست استعلام از بنیاد مسکن می‌کند که در این صورت مشترک جدید، مجبور به تهیه نقشه یو تی ام می‌شود که دو الی سه برابر هزینه خود انشعاب است؟

+مهندس کیامهر:

به دلیل اینکه  اکثر شهروندان در هنگام ساخت واحد مسکونی پروانه احداث ساختمان نمی‌گیرند ما برای مشخص کردن محدوده قانونی واحد مسکونی ناچار به استعلام بنیاد مسکن هستیم و چنانچه دهیاری‌ها و شهرداری تایید کنند که واحد مسکونی داخل محدوده قانونی باشد الزامی به استعلام بنیاد مسکن نیست.

-مدیر مسئول پایگاه خبری وه لات اورمیه:

چرا هنوز هزینه قبض بسیاری از مددجویان کمیته امداد خمینی رایگان نیست ؟

-مهندس کیامهر:

+ما مبلغ ۵ میلیارد تومان بابت کاهش مصرف برق به مشترکان مددجو پرداخت می‌کنیم و چنانچه هزینه اشتراک مدد جویی رایگان نبوده حتما یا از طریق بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی به ما اعلام نشده یا حتماً دارای انشعابی از قبل بوده است.

-مدیر مسئول پایگاه خبری وه‌لات اورمیه:

چرا در مناطق محروم یا کوهستانی که بسیاری از ایستگاه‌های شبکه برق به دلیل تغییرات محیطی که در محدوده سیل گاه قرار گرفته‌اند و امکان تخریب آن بسیار بالاست و خود شرکت برق متحمل زیان زیادی خواهد شد، شرکت هیچ اقدامی جهت تغییر مکان آن انجام نمی‌دهد؟

+جناب آقای علی‌نژاد معاون بهره‌برداری شبکه برق  در پاسخ به این سوال به وه‌لات اورمیه:

ما مناطقی را که شبکه برق آن در مسیر سیل بوده‌اند را حتماً بازبینی می‌کنیم و مبلغ ۱۵ میلیارد تومان در رابطه با همین موضوع تخصیص داده شده است و چنانچه روستایی یا منطقه‌ای شبکه برق آن در سیل‌گاه قرار گرفته باشد، حتما از طریق دهیاری‌ها به شرکت توزیع برق استان نزد جناب آقای علی‌نژاد معاون بهره‌برداری مراجعه کنند.

 

درباره‌ی فرشاد ایرانخواه

همچنین ببینید

تصویب طرح بازآفرینی و تفصیلی اراضی منطقه کشتارگاه‌ ارومیه

رسول عطائی سرپرست اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی در جلسه کمیسیون ماده ۵ آذربایجان‌غربی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *