رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی به مناسبت هفته دولت در گفتگو با خبرنگاران

همزمان با گرامیداشت هفته دولت، ۶۴ پروژه عمرانی اقتصادی و تولیدی بخش کشاورزی استان با اعتباری بالغ بر ۱۹۳۵ میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد.

 

اکبر کرامتی در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت گرامیداشت هفته دولت اظهار کرد: با اجرای این طرح‌ها برای ۹۷۵ نفر به صورت مستقیم در بخش کشاورزی اشتغالزایی می‌شود.

آقای کرامتی در ادامه افزود: تعداد ۵ پروژه از مجموع ۶۴ پروژه قابل افتتاح بخش کشاورزی استان، در زیر بخش معاونت بهبود تولیدات گیاهی با اعتبار بالغ بر ۷۳ میلیارد ريال، با تعداد ۳۴ اشتغال پایدار، ۳۲ تثبیت اشتغال و بهره‌مندی ۳۸ خانوار آماده بهره برداری شده است.

این طرح‌ها شامل یک واحد تولید قارچ خوراکی، سه واحد تولیدی گلخانه و یک واحد کشت گل محمدی  در شهرستان‌های میاندوآب، بوکان، ارومیه، تکاب و نقده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی ادامه داد: تعداد ۶ پروژه از مجموع پروژه‌های قابل افتتاح بخش کشاورزی استان، در زیر بخش معاونت بهبود تولیدات دامی با اعتباری بالغ بر ۹۷۹ میلیارد ريال، با تعداد ۷۲ اشتغال پایدار و ۳۸ خانوار بهره‌بردار آماده افتتاح شده است.

 

وی خاطر نشان کرد: این طرح‌ها شامل یک واحد گاوشیری، یک واحد پرواربندی گوساله، یک واحد گوسفند داشتی، دو واحد مرغ تخمگدار و یک واحد کارخانه خوراک دام در شهرستان‌های خوی، مهاباد و ارومیه است.

 

کرامتی با اشاره به اهمیت اجرای طرح‌های آب و خاک و نقش آن در مدیریت مصرف بهینه آب کشاورزی، تصریح کرد: تعداد ۳۷ پروژه از مجموع ۶۴ پروژه قابل افتتاح بخش کشاورزی استان، در بخش مدیریت آب و خاک و امور فنی مهندسی با اعتبار بالغ بر ۳۴۹ میلیارد ريال، با تعداد ۵۵۶ اشتغال پایدار، ۹۰۹ مورد تثبیت اشتغال و ۱۰۹۱ خانوار بهره بردار نیز در این ایام بدست مسئولان استانی و شهرستانی افنتاح می‌شود.

 

وی تاکید کرد: این طرح‌ها شامل ۱۶ طرح انواع سیستم‌های نوین آبیاری با ظرفیت ۸۶۵ هکتار، ۴ طرح انتقال آب با لوله به طول ۶۲۲۴ متر، سه طرح احداث، مرمت و بازسازی استخر ذخیره آب با ظرفیت هزار مترمکعب، ۷ رشته مرمت و لایروبی و بازسای قنات، ۷ طرح احداث و پوشش بتنی و سنگی کانال به طول ۲۷۵۹ متر در سطح استان است.

 

کرامتی گفت: تعداد یازده پروژه نیز با اعتبار بالغ بر ۳۶۲ میلیارد ريال، با تعداد ۲۸۱ اشتغال پایدار، ۲۳۸ تثبیت اشتغال و بهره‌مندی ۱۳۹۲خانوار نیز در بخش منابع طبیعی و امور آبخیزداری در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.

 

وی تاکید کرد: این طرح‌ها شامل عملیات آبخیزداری با ظرفیت ۱۷۰۵۴مترمکعب در شهرستان‌های پلدشت، سردشت، چالدران، ارومیه، مهاباد، شاهین دژ، پیرانشهر، چالدران، مهاباد، اشنویه است.

 

این مسئول اضافه کرد: تعداد ۵ پروژه نیز در زیر بخش معاونت توسعه بازرگانی و صنایع غذایی با اعتبار بالغ بر ۱۷۱ میلیارد ريال، با تعداد ۳۲ اشتغال پایدار نیز آماده بهره برداری است.

 

وی ادامه داد: این طرح‌ها نیز شامل ۹۱ واحد تولید انواع کود آلی، دو واحد بسته‌بندی حبوبات و غلات، یک واحد بسته‌بندی تخم مرغ و تخم بلدرچین، یک واحد فرآوری میوه و سبزیجات درشهرستان‌های مهاباد، تکاب و ارومیه است.

 

محمد دیبایی دبیر اجرایی ستاد بزرگداشت هفته دولت و رییس اداره روابط عمومی سازمان هم به تشریح برنامه‌های مورد نظر سازمان در ایام بزرگداشت هفته دولت در استان پرداخت و اظهارکرد: افتتاح پروژه‌های شاخص عمرانی، اقتصادی و تولیدی بخش کشاورزی، غبارروبی مزار شهدا، حضور رییس و مدیران سازمان در برنامه‌های رادیویی و برنامه تلویزیونی گفتگوی ویژه خبری به منظور تببین دستاوردهای بخش کشاورزی، فضاسازی و تبلیغات محیطی، برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی، از اهم برنامه‌های اجرایی سازمان است  که به منظور بزرگداشت هفته دولت در سازمان تدوین و برنامه ریزی شده است که اجرایی خواهد شد.

درباره‌ی فرشاد ایرانخواه

همچنین ببینید

تصویب طرح بازآفرینی و تفصیلی اراضی منطقه کشتارگاه‌ ارومیه

رسول عطائی سرپرست اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی در جلسه کمیسیون ماده ۵ آذربایجان‌غربی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *