پنج‌شنبه , تیر 28 1403

نماینده مردم شریف ارومیه در مجلس شورای اسلامی و رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی

اگر ما نسبت به توسعه ارومیه و پیشرفت آن کمبود داریم بخشی از آن به رسانه‌ها بر می‌گردد. رسانه‌های قوی می‌توانند برای شش ماه آینده برنامه‌ریزی کنند. کف توسعه ارومیه کشاورزی ،صنعت و غیره نیست فرهنگ ارومیه است.

وحید جلال‌زاده افزود: دولت ۵٠۵ میلیارد تومان بودجه به دریاچه اختصاص داد. از آقای رئیس جمهور خواستم جلسه‌ای در خصوص وضعیت دریاچه ارومیه برگزار کنند.

علت اصلی خشک شدن دریاچه ارومیه نزولات آسمانی هست ۴۳۵ میلی‌متر حوزه ابریز دریاچه ارومیه به ۳۵۰ میلی‌متر کاهش پیدا کرده است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در خصوص روند سدسازی ترکیه هم هشدار داد و اذعان کرد: ما در حال حاضر با این سدسازی دولت ترکیه دچار موضع گیری هستیم.

دکتر وحید جلال زاده در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در سند آمایش سرزمین وضعیت استان به خوبی تعریف شده است.

وحید جلال زاده افزود: در منطقه ویژه اقتصادی سرو باید بخش خصوصی ورود پیدا کند. وی ادامه داد: با تکمیل قطعه سوم، سرو بر بازرگان پیشی می‌گیرد و باعث توسعه بیشتر منطقه می‌شود

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در نشست خبری با مطبوعات و رسانه‌ها با تقدیر از زحمات دستگاه قضایی و امنیتی گفت: خیلی از ادارات و اشخاص در حوزه فساد درگیر بودند که خوشبختانه در مبارزه با فساد شهری موفق عمل کردند.

وحید جلال زاده افزود: پرونده فساد مدیریت شهری یک پرونده ملی بود ولی با تلاش متولیان امر در خود ارومیه رسیدگی و بررسی شد.

وی ادامه داد: از برخی از موارد فساد برانگیز تاسف خوردم که چرا باید فساد با این حد برسد که این همه شخص و اداره درگیر می‌شد.

استاندار اسبق آذربایجان غربی با انتقاد از روند نظارت و حراست بر برخی از عملکرد ادارات و اشخاص تاکید کرد: تا زمانی که فساد جمع نشود شهر و استان توسعه پیدا نمی‌کند و ما هم منتظر رأی دستگاه قضایی در خصوص پرونده مدیریت شهری هستیم./ وه‌لات اورمیه

درباره‌ی فرشاد ایرانخواه

همچنین ببینید

تصویب طرح بازآفرینی و تفصیلی اراضی منطقه کشتارگاه‌ ارومیه

رسول عطائی سرپرست اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی در جلسه کمیسیون ماده ۵ آذربایجان‌غربی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *